THE BEST SIDE OF LECZENIE JASKRY WARSZAWA

The best Side of leczenie jaskry warszawa

The best Side of leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Za główne przyczyny powstawania jaskry uważa się podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe i zaburzenia ukrwienia nerwu wzrokowego, jednak każda ze wspomnianych wyżej jednostek chorobowych posiada swój zespół przyczyn i objawów, a co za tym idzie - także rokowań.

Okulista może wykryć jaskrę podczas prostego, ale kompleksowego badania oka. W trakcie wizyty lekarz wprowadza krople do oczu, aby rozszerzyć źrenice, a następnie za pomocą specjalnego światła i soczewki powiększającej bada tył oka i nerw wzrokowy.

Porównaj oferty, sprawdź ceny i przeczytaj opinie o 17 placówkach wykonujących operacja jaskry:

Kliniki.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Kliniki.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

jaskra pierwotna otwartego kąta przesączania jaskra wtórna otwartego kąta przesączania jaskra pierwotna zamykającego się kąta przesączania jaskra wtórna zamykającego się kąta przesączania Najczęściej spotykany rodzaj jaskry to jaskra wtórna, na której rozwój ma wpływ szereg różnych czynników.

Nowoczesne wyposażenie to jeden z największych atutów naszej przychodni okulistycznej. Dysponujemy sprzętem renomowanych producentów, wykorzystujemy urządzenia najnowszej generacji i najwyższej dostępnej klasy. Posiadamy między innymi:

Diagnostyka polega na badaniu oka w kierunku odchyleń oraz na stosowaniu specjalistycznych badań: pola widzenia, badanie typu : OCT jaskrowe, pachymetrii – badania grubości rogówki.

Badanie OCT leczenie jaskry warszawa pozwala bardzo precyzyjnie zmierzyć grubość nerwu wzrokowego i porównać ją do wartości uznawanych za normę. Stosunkowo często nerw wzrokowy widoczny na dnie oka ma budowę, która wydaje się nieprawidłowa. W tym przypadku prawidłowy wynik badania OCT pozwala na wykluczenie jaskry. Badanie pola widzenia to badanie, które trwa kilkanaście minut i wymaga od pacjenta dużo skupienia.

Operacje przeciwjaskrowe polegają w uproszczeniu na wytworzeniu nowej drogi odpływu z oka cieczy wodnistej, co zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe. Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym.

Stąd płyn przepływa się przez źrenicę do przedniego odcinka oka i kąta przesączania, znajdującego się w miejscu styku tęczówki z rogówką i twardówką. Następnie przez siateczkę beleczkowania płyn usuwany jest do krwioobiegu.

Po postawieniu wstępnej diagnozy każda osoba chora na jaskrę lub podejrzana o nią, powinna mieć wykonaną pełną dokumentację okulistyczną: z oceną tarczy nerwu wzrokowego i szerokości kąta przesączania oraz stanu funkcji wzroku.

Przyczyną choroby jest wzrost ciśnienia w gałce ocznej, która wypełniona jest cieczą, w normalnych warunkach wydostającą się na zewnątrz gałki w miejscu, zwanym kątem przesączania.

Także może spowodować nagłe obniżenie ostrości wzroku. W przypadku wystąpienia takich objawów należy jak najszybciej skonsultować się z okulistą, który wykona niezbędne badania diagnostyczne.

Jaskra wtórna związana jest z występowaniem innego schorzenia, dotyczącego oka, i podobnie jak jaskra pierwotna wyróżnia się postać z zamkniętym kątem przesączania, w której odpływ cieczy wodnistej jest widocznie utrudniony, oraz postać z otwartym kątem przesączania – w której ciecz nie odpływa, mimo iż kąt przesączania jest szeroki. Można je odróżnić za pomocą gonioskopii.

Report this page